• info@parstebavina.com

  • شماره تماس :40-33259735-021

  • ساعت کاری :9 صبح تا 9 شب

تزریق چربی

تزریق چربی

 

چرا تزریق چربی، در برخی از بخش های جوانسازی حرف اول را می زند؟
یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکساین مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده میشود . چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .

موارد استفاده تزریق چربی:
به غیر از برطرف کردن، چین و چروک های عمیق می توان از این روش در سایر بخش های دیگر جوانسازی از جمله:
• پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزیر چشم
• برجسته سازی لب ها , گونه ها ,چانه
• برجسته سازی باسن
• بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
• جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
• پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها مورد استفاده قرار می گیرد.


چه مناطقی برای برداشت چربی مناسب هستند؟
بهترین محل‌هایی که می‌توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه‌ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی‌شود .عموما بهترین مناطق قسمت خارجی ران و باسن هستند. اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزیر شکم معمولا چربی مقاومتری دارد.


آیا با یک‌بار تزریق چربیمی توان به نتایج مطلوب رسید؟
کلا تزریق چربی باید 4-2 بار تکرار شود تا نتایج کاملا مطلوبی ایجاد کند، برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، برخی نیز چربی را فریز کرده و ماه‌های بعد تزریق می‌کنند.

چرا این روش جزو پرطرفدارترین روش پرکنندگی است؟
چون این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین دوام و ماندگاری این روش از سایر فیلرهای دیگر بیشتر است. همچنین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد.


دوره نقاهت چقدر است و عوارضی به همراه دارد؟
دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . عوارض تزریق چربی نادر است، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می‌افتد که عموما برطرف می‌شود، از عوارض دیگر ادم، کبودی، نامنظمی و ایجاد کیست است.
بعداز تزریق چربی این نکات را جدی بگیرید!
برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده شود. همچنین بعد از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد. همچنین توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت 7 تا10 روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته پرهیز کند. به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.
به طور کلی توصیه می شود از روش تزریق چربی در سنین بالاتر استفاده شود. حتی افرادی که صورت لاغری دارند و قصددارند با این روش تا حدودی این مشکل خود را برطرف کنند توصیه می شود در سنین پایین از انجام این کار پرهیز کنید. درست است که چربی از بدن خود فرد برداشته می شود و احتمال بروز آلرژی در این روش بسیار کاهش پیدا می کند اما بهتر است سن تزریق با پزشک معالج چک شود. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که دوام چربی از فیلرهای هیالورو نیک اسید بیشتر است. همچنین چون بدون بیهوشی انجام می شود می تواند یکی از روش های جوانسازی با کمترین عارضه های احتمالی باشد. در آخر بهتر است بدانید که گاهی اوقات برای حصول نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داریم. در بعضی از بیماران اثرات تزریق چربی برای مدت یک سال یا بیشتر باقی می ماند اما معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود.


در این مقاله قصد داریم که به روش پرکردن و حالت دادن از طریق تزریق چربی به گونه، لب، سینه و باسن بپردازیم. این روش کم خطر بوده و تقریباً هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد نمی کند و برای پر کردن فرورفتگی و گودی زیر چشم، سینه ها و باسن و سایر نقاط به کار می رود. روش تزریق چربی به صورت شامل انتقال چربی نواحی از بدن مثل قسمت خارجی ران که چربی بیش از حدی دارند و تزریق چربیآنها به نواحی ای مثل صورت، دستان، سینه یا کفل که حجم چربی کمی دارند، می شود. همچنین از این روش در تزریق چربی به گونهنیز استفاده می‌شود. این روش بی خطر و کم درد است و ماندگاری بالایی دارد و نتایجی طبیعی به بار می آورد. هر ساله، هزاران نفر با موفقیت تزریق چربی سینه و ... را انجام می‌دهند و از نتایج بدست آمده نسبت به هزینه تزریق چربی راضی هستند.


تزریق چربی
در صورتی که نواحی از صورت شما گود افتاده اند. در صورتی که مواد پرکننده موقتی و تزریق ژل به صورت جواب گو نیستند و در صورتی که می خواهید بدن خوش فرم تری داشته باشید، برای برجسته کردن لب ها، جای زخم ها را بطرف کنید، افتادگی های بدن را پر کنید و صورت و دست خود را جوان کنید.
در صورتی که می خواهید سینه های خوش فرم تری داشته باشید یا نشانه های مشخص ایمپلنت سینه را پنهان کنید.


تزریق چربی در صورت: در صورتی که در صورت خود چین و چروک هایی مثل خط لبخند، چین و چروک دور چشم دارید، می توانید از تزریق چربی صورت استفاده کنید و از شکم، ران یا نواحی دیگر بدن چربی برداشت کنید و به صورت تزریق کنید به این طریق می توان باعث رفع چروک دور چشم شد. برای درمان جای جوش صورت و افتادگی نواحی پوست، لب و گونه گذاریمناسب است و میتوان آنها را پر کرد. جراح پلاستیک شما حتی برای کاهش چین و چروک بین دماغ و دهان، اصلاح افتادگی پوست و به حداقل رساندن چین و چروک پیشانی و پروتز لب از روش تزریق چربی استفاده کند.
پروتز پستان: در صورتی که می خواهید اندازه پستان را تا اندازه ای افزایش دهید، روش تزریق فیلر چربی برای شما مناسب است، اما باید پیش از آن پستان های با شکل ظاهری خوب و رنگ مناسب داشته باشید. در صورتی که پوست ضعیف، پستان های افتاده ای دارید یا می خواهید اندازه پستان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، روش تزریق چربی در سینه برای شما مناسب نیست. مشکل استفاده از چربی برای افزایش قابل توجه اندازه پستان در این است که حجم زیادی از چربی باید درتزریق چربی به سینه ، تزریق شود.
ایمپلنت پستان به همراه تزریق چربی: در صورتی که باید در طول ایمپلنت پستان، شکل پستان خود را بهینه کنید، روش تزریق چربی مفید است. در صورتی که پس از انجام پروتز پستان با ایمپلنت، هنوز بعضی از نواحی پستان فرم خوبی ندارند، می توان با تزریق چربی شکلی بهینه و پوست صافی ایجاد کرد.
خوش فرم کردن پستان با تزریق چربی: در صورتی که پس از جراحی لامپکتومی برای سرطان پستان، پستان شکل بدی پیدا کند، با تزریق چربی به شکل موثر می توان ظاهر پستان را بهبود بخشید. تزری چربی یک روش درمانی مناسب برای خوش فرم کردن پستان پس از ماستکتومی ( پستان برداری) است. با این حال؛ برای بدست آوردن حجم کافی با تزریق چربی ، این روش عموما یک فرآیند چند مرحله ای است که حداقل به دو تا چهار جلسه تزریق چربی در صورت و بدن متوالی نیاز دارد.
پروتز باسن با تزریق چربی: بسیاری از افرادی که باسن گردتر و پرتر را دوست دارند، لیفیتینگ باسن برزیلی را انتخاب می کنند که در این روش برای عرضه باسن با انحنا و قوس های زیبا بدون ایمپلنت، از تزریق چربی استفاده می شود.لیپوساکشن و لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) برای خوش فرم کردن ناحیه مجاور و جمع آوری چربی اتولوگ برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.
جوان سازی پوست با روش تزریق چربی: تزریق چربی به دست ها برای اضافه کردن حجم، پر کردن نواحی دارای چین و چروک، پوشش عروق و تاندون های بوجود آورنده و بهبود کیفیت پوست و جوان سازی پوست دست در طول زمان موثر است.

نحوه انجام روش انتقال چربی
چربی از یک ناحیه از بدن برداشت می شود، شسته و تصفیه می شود و سپس با دقت با سوزن های مخصوصی به نواحی که نیازمند پروتز هستند، تزریق می شود. ( تزریق چربی گونه ) برای بدست آوردن نتایج مطلوب، تکرار روش انتقال چربی در جوان سازی پوست دست برای چندین بار متوالی ضروری است. تزریق چربی را به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای می توان توضیح داد: (1) برداشت (2) تصفیه و انتقال (3) جای گذاری


برداشت
شما و جراح یک ناحیه را برای برداشت چربی انتخاب می کنید و بی هوشی موضعی در آنجا تزریق می شود. سپس جراح با یک شیوه استریل یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر برای برداشت چربی ایجاد می کند، یک لوله کانولا متصل به سرنگ را وارد می کند تا چربی را به دقت برداشت کند ( لیپوساکشن)


تصفیه و انتقال
وقتی میزان چربی کافی از ناحیه اهدا کننده بدست آید، جراح آن را فراوری می کند تا سلول های چربی را برای انتقال به سرنگ های کوچکی که برای تزریق چربی و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند، آماده می کند. تصفیه نیازمند استفاده از سانتریفوژ برای چرخاندن چربی یا فرآیند تصفیه برای از بین بردن ناخالصی ها است.


جای گذاری
سپس ناحیه ای که گرافت باید آنجا قرار بگیرد، آماده می شود. جراح یک سوزن یا لوله کانولا داخل نقطه برش محلی که پروتز می شود، قرار می دهد. سوزن تزریق معمولا به کرات به نواحی ای که پروتز آنحا صورت می گیرد داخل می شود و از آنها خارج می شود. هر باری که سوزن یا لوله کانولا بیرون کشیده شود، یک خط از بسته های بافت چربی به دقت در صفحات بافت طبیعی رسوب می کند. این فرآیند تا زمانی ادامه پیدا می کند که اصلاح مورد نظر بدست بیاید و شبکه ای از چربی تزریقی بوجود آید.بعضی از جراحات ماساژ دادن نواحی که تزریق چربی در آنها صورت گرفته را برای خوش فرم کردن آنها توصیه می کنند. جراحات دیگر ترجیح می دهند که برای خوش فرم کردن این نواحی به شیوه جای گذاری تکیه کنند. جراح همچنین یک پانسمان یا بانداژ روی نواحی ای که تزریق در آنجا انجام شده، قرار می دهد.
هدف جراح پلاستیک و کل کارکنان این است که به شما کمک کنند تا نتایجی زیبا و طبیعی بدست بیاورید و همچنین جراجی تا حد امکان راحت و آسان باشد.


مراقبت های بعدی و بهبودی
از پزشک خود بپرسید که زمان بهبودی این روش جراحی چقدر است و چه زمانی می توانید فعالیت نرمال را شروع کنید و به سرکار خود برگردید. پس از جراحی، شما و فردی که از شما مراقبت می کند، دستورالعمل های مفصلی در مورد مراقبت های پس از جراحی دریافت می کنید که شامل اطلاعاتی در مورد مسائل زیر است:
 دلمه بستن زخم، در صورت وجود
 علائم نرمالی که تجربه می کنید
 هر نشانه بالقوه از عوارض جانبی


دوره ریکاوری
افرادی که از روش تزریق چربی و پر کننده برای درمان لاغری صورت استفاده می کنند، معمولاً امکان بازگشت به فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از درمان خواهند داشت. کبودی، ورم یا قرمز شدن هر دوی نواحی اهدا کننده چربی و نواحی خاصی که چربی در آن تزریق شده یک مسئله عادی و مورد انتظار پس از رفع لاغری صورت است، اما این شرایط نباید بیش از چند هفته دوام و ماندگاری داشته باشد.


اندکی پس از جراحی تزریق چه وضعیتی خواهم داشت؟
جراح پلاستیک توصیه هایی در مورد مراقبت از نواحی ای که چربی از آنها گرفته شده است، می کند. زمان بهبودی تزریق چربی برای درمان لاغری صورت متغیر است و درک فرد از بهبودی نیز تفاوت دارد. در ادامه اطلاعاتی در مورد بهبودی کلی در تزریق چربی در صورت ارائه می شود:
 در طول هفته اول ورم و کبودی درمان رفع لاغری صورت قابل توحه است و نمی توانید سرکار یا بیرون بروید.
 در هفته دوم، کبودی برطرف می گردد، با این حال هنوز ورم دارید.
 بین هفت تا ده روز اول، در اغلب موارد بهبود قابل ملاحظه ای بدست می آید، اما هنوز نمی توانید بیرون بروید و در جمع های عمومی حضور پیدا کنید. اغلب افرادی که نمی توان زیاد مرخصی بگیرند، یک هفته مرخصی می گیرند که بین دو آخر هفته قرار گرفته باشد. افرادی که می توانند دو هفته یا بیشتر مرخصی بگیرند، برای رفتن به سرکار آماده تر هستند.
 در هفته سوم ظاهر طبیعی تری پیدا خواهید کرد. برای استتار نشانه های باقی مانده ورم یا کبودی آرایش دقیق مفید است.
 وقتی ورم خوابید، می توانیم تغییرات را مشاهده کنید، اما ورم به مدت چند هفته باقی می ماند.


میزان دوام نتایج
نواحی ای که چربی به آنها تزریق شده است نرم تر و پرتر به نظر می رسند و ظاهر جوان تر و تازه تری به شما می دهند. حتی می توانید بهبود در بافت پوست را شاهد باشید.
 بقا و دوام چربی به مهارت جراح، نحوه برداشت و تصفیه چربی و نحوه و محل تزریق بستگی دارد. به منظور اینکه تزریق چربی به صورت و بدن با موفقیت صورت بگیرد،باید پیش جراحی ماهر و با دانش بروید.
 فرآیندی طاقت فرسایی به نام تزریق میکروچربی بهترین شیوه برای تضمین جذب حداکثری چربی تزریقی است.
 وقتی چربی با موفقیت تزریق شود، یک منبع خون جدید از بدن ایجاد می کند و مواد مغذی مورد نیاز برای بقا را دریافت می کند. وقتی این اتفاق بیفتد، نتایج اغلب دائمی هستند. با این حال، درصدی از چربی جذب نمی شود که به همین دلیل است که گاهی اوقات به مراجعات بعدی نیاز است.

آدرس

آدرس :

تهران-ابتدای خیابان پیروزی- روبروی اداره بـرق-پـلاک 1089-سـاختمـان رهـام-طبـقه دوم

شماره تماس :

021-33259735-40

فکس:

021-33259741

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مراقبت های پوست و مو

Clinicyar skin2

خدمات ما

07 دی 1396 / Super User
29 آبان 1396 / Super User
07 دی 1396 / Super User
28 آبان 1396 / Super User

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت کلینیک پارس در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت