• info@parstebavina.com

  • شماره تماس :40-33259735-021

  • ساعت کاری :9 صبح تا 9 شب

 

lz2

 

لیزر فرکشنال


زمانی که با یک روش درمانی جدید آشنا می شوید دهها سوال و نکته در ذهنتان شکل می گیرد، لیزر فرکشنال هم یکی از روش هایی است که شما نیازدارید تا اطلاعات دقیق و کاملی راجع به ان داشته باشید چرا که امروزه استقبال وسیعی از آن در تمام نقاط جهان می شود پس بهتر است بدانید که :لیزر فرکشنال چیست و چگونه انجام می شود ؟ لیزر فراکسل تا چه اندازه می تواند جای جوش ، لک و مک ، ترک های روی پوست و افتادگی ها را درمان کند؟ عوارض و فواید این روش زیبایی مدرن و پیشرفته در چه چیزهایی خلاصه می شود؟ و سوالات دیگری که در این بخش به تمامی آنها پاسخ خواهیم داد.


لیزر فرکشنال co2 یا فراکسل چیست؟

( Fractional laser ) یک روش درمان غیر تهاجمی ا ست که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته،اشعه لیزر را به هزاران اشعه میکروسکوپیک تقسیم می کند ، در نتیجه فقط بخشی از پوست تحت تأ ثیر اشعه قرار می گیرد. لیزرفرکشنا ل حد واسط لیزرهای تخریبی (ablative) وغیرتخریبی(nonablative ) است. در حالیکه لیزرهای تخریبی فقط روی ا پیدرم ( سلولهای سطح پوست ) اثر گذاشته و لیزرهای غیر تخریبی فقط روی درم ( لایه میانی پوست) مؤثر است، لیزر فرکشنال همزمان روی اپیدرم ودرم مؤثر است.

 

 

lz1

 روش ترمیم پوست با لیزر فرکشنالروش کار و عملکرد لیزر فرکشنال :

مکانیسم این لیزر بدین صورت است که ستون های از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده میشود لذا مناطقی از سطح پوست ( اپیدرم )عملا سالم می ماند. لیزر فرکشنال لایه اپیدرم ودرم پوست را هدف قرار می دهد ولی این عمل را با ایجاد هزاران ستون اشعه که بسیار ظریف ولی عمقی هستند انجام می دهد .به هر یک از ستونهای اشعه لیزر MTZ یاMicrothermal treatment zone گفته می شود .

 

lz3 


روش اثرگذاری لیزر فرکشنال روی پوست صورت و بدن

تابش هر یک از ستونهای اشعه لیزر موجب تخریب اپیدرم ودرم به صورت ستونی می شود. نتیجه تخریب ا پیدرم بیرون ریخته شدن محتوای آن است که به همراه آن سلولهای رنگدانه ای هم خارج می شود . نتیجه تخریب درم ایجاد واکنشی است که باعث باز سازی و ساخت کلاژن جدید می شود.

آیا لیزر فرکشنال یک روش درمانی دردناک است؟

پاسخ به این پرسش به میزا ن تحمل افراد بستگی دارد .برای افرادی که آستانه تحمل درد بالائی دارند انجام لیزر بدون بیحسی امکان پذیر است
البته درد ان نسبت به نسل قدیمی این لیزر یعنی لیزرCO2 معمولی خیلی کمتر است ولی به هر حال درد دارد لذا نیم ساعت قبل از لیزر کرم لیدوکائین اچ 5 درصد یا لیدوکائین پی بر روی پوست مالیده میشود و سپس لیزر انجام میشود در این صورت درد بطور قابل ملاحظه ای کم و کاملا قابل تحمل میشود.

 

انجام لیزر فرکشنال چقدر طول می کشد؟

برای کل صورت حدودا نیم ساعت ولی اگر رادیو فرکونسی همراه لیزر فراکشنال انجام شود برای کل صورت 45 دقیقه انجام لیزر طول میکشد.


چند جلسه لیزر فرکشنال برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی است؟

بسته به تنظیمات دستگاه و نوع بیماری تحت درمان، بین 6-4 جلسه درمان لازم است . فوا صل جلسات درمان معمولا یکماه می باشد .

کدام قسمت از بدن می تواند لیزر فرکشنال را بپذیرد؟

لیزر فرکشنال را میتوان برای تمام بدن به کار برد ولی کاربرد آن در مناطقی که کاربرد سایر لیزرها محدودیت دارد مثل گردن و دست اثرات بهتری دارد.


فواید استفاده از تکنیک فراکشنال:

ریسک کمتر عوارض در مقایسه با روشهای قبلی
هزینه مناسب
بهبود واضح قوام و ترکیب پوست در یک جلسه
حداقل زمان بهبودی به صورتیکه فرد می تواند فعالیت معمولی خود را ظرف 3 روز ادامه دهد.


کاربردهای درمانی لیزر فراکشنال
لیزرهای فرکشنال طیف اثر وسیعی دارد بدین معنی که علاوه براینکه این لیزرها درجوا نسازی پوست وکاهش چروکهای پوست بسیارموثرهستند، در درمان مواردی مثل لکهای مقاوم به درمان ، منافذ باز صورت ، ترکهای دوران بارداری نیز اثرات فوق العاده ای داشته ا ست . کاربرد دیگر و مهم لیزرهای فرکشنا ل درمان اسکار ناشی از جوش ،سالکیا اسکارهای جراحی ا ست .

 

lz4

 

کاربردهای فرکشنال RF
1. لیفت صورت وسفت تر شدن پوست
2. رفع شلی پوست
3. جوانسازی وکلاژن سازی پوست
4. بسته شدن منافذ باز پوست
5. درمان ترکهای پوستی شکم وبدن (استریا) نیز نتایج مطلوبی داشته است .
6. رفع اسکارهای ناشی از زخم، بریدگی،سوختگی تصادف و.... نیز کاربرد دارد .
7. رفع اسکارهای آکنه کاهش قابل ملاحظه عمق اسکارهای فرو رفته ( چاله یا گودی ) بعد از جوش با اثرات عالی
8. کاهش و بهبودی قابل ملاحظه لکه های قهوه ای و حتی لکه های قرمز بعد از جوش
(بهبودی جوشگاه)
9. کاهش ترشح بیش از حد چربی
10. قابل استفاده برای تمامی سطوح بدن
11. شفاف شدن
12. کمک به درمان آکنه فعال وروزاسه
13. اخیرا در درمان کراتوزپیلاریس (پوست مرغی )، آدنیت ساپوراتیو و تعریق بیش از حد کف دست وپا زیر بغل استفاده شده ونتایج خوبی بدنبال داشته است .
14. ترمیم آسیب های آفتاب روی پوست صورت ، گردن ، شانه ها و دست
15. تحریک رشد مو
16. فرم دهی عضلات صورت مانند برجسته کردن گونه ها و در صورت های گرد کمک به لاغر شدن نواحی
17. فرم دهی عضلات بدن مثل بازوهای افتاده و شل ، سفت کردن ماهیچه های شکم
18. رفع سلولیت

 

پوست من بلافاصله بعد از درمان چگونه خواهد بود؟

بعد از اتمام جلسه‌ی درمانی هیچ نیازی به گذراندن دوره ریکاوری نیست. بعد از جلسه‌ی درمانی ممکن است پوست موقتا سرخ و کمی متورم شود که این حالت بین ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد. پوست شما بعد از درمان احساس شبیه به کشیده شدن و گرما خواهد داشت و ممکن است تا ۴۸ ساعت کمی صورتی باشد. معمولا در سومین روز پس از جلسه‌ی درمانی، نشانه‌هایی از گرمایش سلولی در پوست (به صورت شبکه‌ای از نقاط بسیار ریز روی پوست) نمایان می‌شود و جای این نقاط (چون در حال بهبودی است) پوسته می‌شود و ممکن است بین ۱ تا ۲ روز پوست شما، حالت پوسته پوسته داشته باشد. بروز این حالت کاملا طبیعی است و بخشی از روند بهبودی پوست شما است. شما می‌توانید روز بعد از جلسه‌ی درمانی تا حدود کمی کرم یا مواد آرایشی روی پوست خود بزنید (۱۲ ساعت بعد از جلسه درمانی). بعد از ریختن تمام پوسته‌های تشکیل شده روی پوست شما، شاهد بهبودی چشمگیری در ظاهر پوست خود خواهید بود و رسیدن به این نتایج تنها ۵ تا ۷ روز زمان می‌برد. روند تولید کلاژن در پوست و بازسازی پوست همچنان تا ماه‌ها پس از درمان ادامه خواهد داشت و بعد از هر جلسه‌ی درمانی، پوست شما بهتر و بهتر خواهد شد.


برای رسیدن به نتایج موثر، هر چند وقت یکبار باید این درمان را انجام داد؟

بهترین کار این است که شما یک دوره‌ی درمان شامل ۳ تا ۵ جلسه را طی کنید. در اولین جلسه‌ی مشاوره با پزشک یک برنامه‌ی درمانی که مناسب با شرایط شماست، تعیین می‌شود. مدت زمانی که باید بین جلسات درمانی فاصله بیافتد، برای بیماران مختلف فرق می‌کند و به ناحیه‌ی تحت درمان و شرایط پوست بیمار بستگی دارد. فاصله‌ی بین جلسات درمانی به طور استاندارد باید بین ۴ تا ۶ هفته باشد. برای آن که نتایج درمانی این روش را حفظ کنید، بسته به نوع پوست شما، ممکن است توصیه شود که سالی یکبار این دوره‌ی درمانی را طی کنید.
برای حفظ نتایج حاصل از درمان لازم است که بین جلسات درمانی و در خانه، با استفاده از محصولات با کیفیت، از پوست خود مراقبت کنید. شما باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و به تمامی توصیه‌ها و اقدامات بعد از جلسه‌ی درمانی عمل کنید. متخصصین کلینیک صدف با کمال میل، در مود نحوه‌ی مراقبت از پوست در خانه و استفاده از محصولات بهداشتی و مخصوص مراقبت از پوست که می‌تواند به بهبود نتایج درمانی کمک کند، شما را راهنمایی خواهند کرد.
درمان با RF فرکشنال چه حسی دارد؟ آیا این روش دردناک است؟
به طور کلی، احساسی که بیمار در حین درمان با آر‌ اف فرکشنال دارد، به تنظیمات دستگاه بستگی دارد. در صورتی که شدت امواج بسیار کم و خفیف باشد، بیماران به ندرت چیزی احساس می‌کنند و فقط کمی احساس گرما در پوست خود خواهند داشت. اما با استفاده از امواج قوی‌تر در حین درمان، احساس بیمار شبیه به زمانی است که یک باند کشی نرم ضربه‌ای ناگهانی روی پوست وارد می‌کند. دستگاه‌های پیشرفته‌ای که در این کلینیک به کار می‌روند، مجهز به سیستم خنک‌کننده‌ی قوی هستن که موجب ایمنی بیشتر درمان و احساس راحتی بیمار شده و در نتیجه درمان با آر اف فرکشنال تقریبا بدون درد خواهد بود.

 

بعد از جوانسازی با RF فرکشنال باید چه اقداماتی انجام داد؟

بعد از جلسه‌ لیزر پوست صورت نیازی به اقدام خاصی نیست، با این حال متخصصین ما، برای مراقبت بهتر از پوستتان، برخی توصیه‌های زیر را به شما می‌کنند:
• استفاده از کمی کرم یا ژل یا لوسیون مرطوب کننده در ناحیه‌ی تحت درمان.
• استفاده از اسپری مرطوب کننده و خنک کننده در مواقعی که احساس می‌کنید به آن نیاز دارید.
• شستشو دادن یا استفاده از کمپرس سرد در ناحیه‌ی تحت درمان.
• درمان با امواج رادیوفرکوئنسی به خاطر امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار بدون وارد شدن آسیب به بدن معروف می‌باشد. به هر حال این درمان الزاماً ۱۰۰% بدون خطر (ریسک) نیست و برخی از عوارض لاغری با آر اف به شرح زیر هستند:قرمز شدن پوست
ورم محدود
حساسیت بیش از حد نواحی تحت درمان
ایجاد فرورفتگی در پوست
علاوه بر این همواره ممکن است در برخی افراد ایجاد تاول و کبودی به عنوان یکی از عوارض جانبی این درمان مشاهده گردد.

آدرس

آدرس :

تهران-ابتدای خیابان پیروزی- روبروی اداره بـرق-پـلاک 1089-سـاختمـان رهـام-طبـقه دوم

شماره تماس :

021-33259735-40

فکس:

021-33259741

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مراقبت های پوست و مو

Clinicyar skin2

خدمات ما

28 آبان 1396 / Super User
07 دی 1396 / Super User
28 آبان 1396 / Super User
12 ارديبهشت 1397 / Super User

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت کلینیک پارس در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت