• info@parstebavina.com

  • شماره تماس :40-33259735-021

  • ساعت کاری :9 صبح تا 9 شب

میکرودرم

 

microderm


میکرودرم چیست؟


میکرودرم ابریژن برای بار اول در سال 1985 در کشور ایتالیا انجام شد و بعدها در بیشتر کشورهای اروپایی به عنوان روش بدون عارضه جوان سازی استفاده شد.

میکرودرم روشی است که در آن با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی شاخی پوست ایجاد می کند. در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می شود.

میکرودرم چگونه انجام می شود؟
برای انجام در ابتدا پوست تمیز و آرایش و چربی کاملا پاک می شود و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که از سوی پزشک تعیین می شود، سایش در جهات گوناگون و روی قسمت های متعدد انجام می شود. زمان لازم حدود 20 تا 30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول است. پس از اتمام درمان، صورت پاک و سپس با آب ولرم شسته می شود. یک کرم قابض (مثل اکسیددوزنگ یا کالامین) به محل مالیده می شود.


m1

موارد استفاده و فواید میکرودرم چیست؟
1- از بین بردن لک های پیری
2- از بین بردن و تمیز کردن جوشهای سر سیاه
3- شاداب وسر حال شدن پوست صورت
4- ضخیم و سفت تر شدن پوست و بدلیل کلاژن سازی ا
5- روشن تر شدن پوست
6- میکرودرم موجب نفوذ عمیق تر وتاثیر بهتر داروها شده واثر داروها را تا 10برابر افزایش میدهد
7- درمان چروکهای ظریف پوستی و کمک به از بین بردن اسکارهای سطحی مثلاً اسکار آکنه
8- افزایش تاثیر داروهای موضعی و کمک موثر در درمان لک های پوستی و تفاوت رنگ در سطح پوست مثل ویتیلیگو
9- کمک به درمان جوشهای زیر پوستی
10-در پوست های چرب چربی صورت را کنترل میکند ودر پوستهای خشک موجب تحریک فعالیت غددمیشود وبه نرمتر شدن و لطافت پوستکمک میکند
11- در پوست های قرمز وحساس حساسیت پوست را کمتر میکند


موارد ممنوع برای استفاده از میکرودرم کدامند؟
افرادی که تبخال و یا زگیل در صورت خود دارند
افرادی که در حین رادیوتراپی گردن هستند
بیمارانی که در حین درمان با ایزوترتینوئین خوراکی
افرادی که جراحی صورت در 2 ماه اخیر انجام داده باشند
همچنین میکرودرم برای کسانیکه طی 12 ماه اخیر اکوتان مصرف کرده اندیا بیماری پسوریازیس دارند مناسب نیست.

 

m2

 

مراقبت های بعداز میکرودرم
فواصل مناسب و تعداد تکرار میکرودرم چقدر است؟
به طور کلی فاصله جلسات از 1 تا 4 هفته بنا به تشخیص پزشک و براساس نوع مشکل مراجعه کننده و تعداد جلسات از 4 تا 6 جلسه برای جوانسازی تا 10-12 جلسه برای رفع لک و روشن شدن پوست می باشد.
توصیه های قبل و بعد از میکرودرم
بیماران باید از دو روز قبل از درمان تا 72 ساعت پس از آن از مصرف داروهای لایه بردار و ضد لک خودداری نمایند و پس از میکرودرم ابرژن از ضدآفتاب با دقت بیشتری و با فاصله هر 3 ساعت استفاده نمایند . استفاده از آب داغ تا 24 ساعت بعد از درمان ممنوع است . اقداماتی همچون دکلوره نمودن ، استفاده از بند ، موم و … بعد از 3-4 روز از میکرودرم مجاز است . آقایان موظفند 3-4 ساعت قبل از میکرودرم اصلاح نمایند و در صورت تمایل بعد از 12 ساعت از میکرودرم اصلاح صورت بلامانع است .


مزایای میکرودرم ابریژن چیست؟
اصلی ترین ن مزیت میکرودرم این است که این روش کاملا بدون عارضه می باشد.
میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.
این روش بدون درد می باشد ونیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کننده های موضعی نیست.
روش میکرودرم سریع و ساده است به همین دلیل به آن" لایه برداری زمان ناهار" نیز می گویند.یعنی میتوان در زمان استراحت برای ناهار از این روش استفاده کرد و دوباره سر کار برگشت.


ميكرودرم براي چه افرادي مناسب است؟ در چه مواقعی خوب است که از این روش زیباسازی پوستی استفاده کنیم؟
ميكرودرم ابريژن را مي توان براي درمان اسكارهاي آكنه سطحي، لك هاي پس از التهاب (PIH) و جوان سازي در موارد پيري پوست آفتابي (photoaging) به كار برد، همچنين اين روش در كاهش خطوط ريز و چروك صورت استفاده مي شود. نتايج مفيد ديگر ميكرودرم ابريژن، افزايش دادن نفوذ كرم ها و سرم هاي پوستي مي باشد. برداشتن بخش مرده پوست يا استراتوم كورنئوم اپيدرم، مي تواند به ميزان 50-10 درصد نفوذ محصولات درماني در پوست را افزايش دهد.

m3

هم اکنون میکرودرم ابریژن به چه روشی انجام می شود؟ مکانیزم عمل چگونه است؟
بعد از قرار گيري بيمار در يك وضعيت راحت، محل درمان را تميز مي كنيم، پزشك يا تكنسين دسته ابزار را روي محل مورد نظر حركت مي دهد و در اين حين، فشار ملايم و مداوم جهت برداشتن لايه شاخي پوست اعمال مي كند، به طوري كه آسيبي به لايه هاي زيرين پوست وارد نشود. يك جلسه استاندارد ميكرودرم ابريشن شامل يك تا سه پاس يا عبور دستگاه از يك ناحيه پوست مي باشد. بطور كلي حركت آهسته هندپيس ميكرودرم ابريشن روي پوست و تعداد دوره هاي بيشتر حركت روي پوست، مي تواند موجب اثرات سايشي عميق تر در پوست گردد.

افزايش فشار بر روي ناحيه درمان مي تواند موجب نفوذ عميق تر و رسيدن به مرحله خونريزي نقطه اي گردد كه در درمان اسكارهاي آكنه مفيد مي باشد. عمق نفوذ درمان ميكرودرم ابريشن، بستگي به قدرت جريان كريستال ها و سرعت حركت دست تكنسين و تعداد پاس يا عبور دستگاه از روي پوست دارد.
چون پوست انسان، اصولا در طي فاصله 30 روز، نوسازي مي گردد، بهبودي پوست با ميكرودرم ابريشن موقتي بوده و لذا در فاصله هر 4-2 هفته، لازم است درمان تكرار شود تا بهبودي حاصل گردد. جلسات متعدد درماني، در كنار استفاده از ضدآفتاب و ساير كرم هاي مراقبتي و اجتناب از آفتاب موجب نتايج عالي مي گردد.

هر جلسه میکرودرم ابریژن چه مدت زمان بطول می انجامد؟ و فاصله بین جلسات را چه مدتی است؟
به بيماران توصيه مي شود كه در بين جلسات درماني لوسيون ها و يا كرم هاي خاصي را به محل تحت درمان بمالند كه موجب مرطوب شدن پوست، بهبودي و سلامتي ظاهر پوست مي گردد.
جلسات استاندارد ميكرودرم ابريشن مي تواند از 60-5 دقيقه به طول انجامد و در اين روش بيماران نيازي به استراحت و مرخصي از كار جهت بهبودي ندارند و اكثر بيماران مي توانند بلافاصله پس از جلسه درماني به كار روزانه خود بازگردند. ضمناً كرم هاي آرايشي چند ساعت بعد از انجام ميكرودرم ابريشن مي توانند، مورد استفاده قرار گيرد.
هر جلسه ميكرودرم ابريشن را مي توان با فاصله 15-10 روز انجام داد. البته اين روش را مي توان با پلينگ هاي سطحي شيميايي همراه كرد تا نتايج بهتري حاصل گردد. در صورت استفاده مناسب از روش ميكرودرم ابريشن مي توان از آن براي درمان ساير بخش هاي بدن نيز، استفاده كرد.


میکرودرم ابریژن برای چه کسانی ممنوع است ؟
در برخي بيماري ها نظير روزاسه فعال، ضايعات عروقي، آكنه منتشر، ضايعات تب خالي در روي زگيل ها و زخم ها، اگزما و پسوريازيس همچنين در لوپوس ارتيماتوس و ديابت توصيه نمي شود. ضمناً ميكرودرم ابريشن در بيماراني كه در6 ماه گذشته از داروي ايزوترتينوئين استفاده كرده اند، نبايد انجام شود زيرا مصرف داروي مذكور موجب خشكي پوست و احتمال ايجاد اسكار مي شود. چون در بيماراني كه ميكرودرم ابريشن انجام مي دهند، بلافاصله پوست دچار يك تحريك پذيري خفيف مي گردد لذا بايد از كرم هاي محرك مثل اسيد گليكوليك، AHA، محصولات حاوي رتينوئيد يا كرم ها و لوسيون هاي معطر، اجتناب شود.
تغييرات قابل توجه پوست را مي توان بعد از اولين جلسه درماني مشاهده كرد كه معمولا با نرم تر شدن پوست و ظاهر سالم تر آن خود را نشان مي دهد. بعد از يك سري جلسات درماني، ميزان چرب بودن پوست كم مي شود و حفرات و منافذ گشاد صورت از بين مي رود و يا خيلي كمتر مي شود و نواحي كلفت پوست نازك تر مي گردد و چروك هاي ريز صورت نيز ظريف تر مي گردد.


طی انجام میکرودرم ابریژن، چه اتفاقی برای پوست می افتد؟ مزایای این کار چیست؟
- افزايش ضخامت اپيدرم
- آرايش منظم قرارگيري سلولهاي لايه پايين تر اپيدرم
- عملكرد سد پوستي اپيدرم در 24 ساعت اول پس از درمان، مختل مي گردد، لذا پوست خشك تر از معمول مي گردد.
- پس از 7 روز پوست نرم و مرطوب تر از قبل مي گردد.

 

اثرات ميكرودرم ابريشن در لايه مياني پوست
اين لايه نيز در اثر ميكرودرم ابريژن وضعيت بهتري پيدا مي كند و شامل:
- افزايش ضخامت درم پوست
- افزايش تعداد الياف كلاژن و آرايش مرتب تر آن ها
- افزايش تعداد الياف الاستين و آرايش عمودي (به جاي آرايش افقی)
- افزايش تعداد و سايز فيبروبلاست ها (سلول هايي كه كلاژن را مي سازند)
- افزايش جريان خون درم (لايه مياني پوست)، كه منجر به تغذيه بهتر پوست مي گردد
- ايجاد پاسخ التهابي ناشي از كشش هاي مكانيكي حين انجام ميكرودرم روي پوست

 

آیا این کار عوارضی هم در پی خواهد دارد؟
درمان با ميكرودرم ابريشن موجب عوارض يا اثرات جانبي بسيار كمي مي گردد ولي به هر حال بيمار به طور موقتي احساس خشكي خفيف، حساسيت به نور آفتاب و به ندرت ادم خفيف (swelling) و قرمزي موقتي (redness) در ناحيه درمان مي گردد. پس از ميكرودرم ابريشن، صورت به طور موقتي صورتي رنگ مي شود كه طي 24 ساعت به طور كامل از بين مي رود. ميكرودرم ابريشن، در صورتي كه به روش نامناسبي انجام گردد، مي تواند موجب كبودي و ناهمگوني رنگ پوست گردد. نوارهاي التهابي در 48-24 ساعت اول پس از درمان، مي تواند در بيماران با پوست حساس ديده شود. ناحيه لب ها معمولا مستعد ايجاد كبودي مي باشد و ناحيه پلك ها بهتر است هرگز تحت درمان ميكرودرم ابريژن قرار نگيرد. درمان هاي خيلي عميق يا خيلي شديد مي تواند منجر به بدرنگي دائمي در پوست گردد.ميكرودرم ابريژن به معناي سايش سطح پوست به وسيله دستگاه ميكرودرم است . اين عمل توسط پزشك به منظور باز سازي وجوان سازي پوست انجام مگيرد . ميكرودرم ابريژن كه در اين قسمت به اختصار ميكرودرم خوانده ميشود تكنيكي جهت تازه سازي مجدد پوست صورت است كه كمك ميكند آسيبهاي ناشي از افزايش سن وآفتاب در پوست بازسازي شود.

 

ميكرودرم ابريژن چگونه عمل مي كند؟
ميكرودرم ابريژن دستگاهي است كه كريستالهاي اكسيد آلومينيوم يا روي را توسط يك سري كوچك بنام (cap) كه مخصوص خود بيمار است وروي پوست حركت ميكند با فشار وسرعت زياد اسپري ميكند وهمزمان پوسته هاي لايه برداري شده واضافات پودر را از روي پوست مكش ميكند.عمل اسپري كردن ومكش توسط دو پمپ جداگانه در دستگاه صورت ميگيرد كه توسط دو لوله جداگانه به طور همزمانبه قسمت سري دسگاه متصل هستند.


موارد كاربردميكرودرم چيست؟

1. شاداب وسر حال شدن پوست صورت

2. جوان سازي پوست صورت وبر طرف سازي چروك هاي سطحي

3. درمان اسكارها (گود رفتگي)جاي جوش وجوش هاي سرسياه

4. در پوست هاي چرب چربي صورت را كنترل ميكند ودر پوستهاي خشك موجب تحريك فعاليت غددميشود وبه نرمتر شدن و لطافت پوست كمك ميكند.

5. در پوست هاي قرمز وحساس حساسيت پوست را كمتر مي كند.

6. موجب نفوذ عميق تر وتاثير بهتر داروها شده واثر داروها را تا 10برابر افزايش مي دهد.

7. موجب بسته شدن منافذ باز صورت مي شود.

 

ميكرودرم براي چه كساني مناسب نيست؟
ميكرودرم براي تمام افراد مناسب است تنها در كسانيكه طي 12 ماه اخير اكوتان مصرف كرده انديا بيماري پسوريازيس دارند مناسب نيست.

 

آيا ميكرودرم براي همه افراد يكسان انجام مي شود؟
ميكرودرم در انواع سطحي. نيمه عمقي وعميق انجام ميشود.
شدت انجام طي جلسات متوالي بنا به تشخيص پزشك و مشكل بيمار متفاوت مي باشد.

 

مراقبت هاي بعد از ميكرودرم چيست؟
ميكرودرم نياز به بي حسي ندارد. بعد از ميكرودرم بيمار نيازي به استراحت نداردوميتواند به كار هاي روزمره خود برسد.
تنها بايدبه مدت يك هفته از كرمهاي ترميم كننده به همراه ضد آفتاب استفاده شود.
ميكرودرم از 5 تا 7 جلسه وبه فواصل 4 هفته انجام مي شود.
مدت انجام آن براي هر بيمار بين 20 تا 25 دقيقه مي باشد.
ميكرودرم چگونه گود رفتگي ها يا جاي اسكار زخمها را درمان مي كند.
ميكرودرم با ايجاد زخمهاي سطحي در محل اسكارهاي روي پوست موجب تحريك پوست به توليد بافت كلاژني در محل و پر كردن اسكارهاي جوش قديمي ميگردد.اين ترميم با استفاده همزمان از كرم هاي ترميمي كه توسط پزشك تجويز ميگردد تسريع مي شود.

آدرس

آدرس :

تهران-ابتدای خیابان پیروزی- روبروی اداره بـرق-پـلاک 1089-سـاختمـان رهـام-طبـقه دوم

شماره تماس :

021-33259735-40

فکس:

021-33259741

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مراقبت های پوست و مو

Clinicyar skin2

خدمات ما

29 آبان 1396 / Super User
28 آبان 1396 / Super User
28 آبان 1396 / Super User
07 دی 1396 / Super User

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت کلینیک پارس در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت